Tekmovanje v poznavanju flore 2024

V soboto, 18. 5. 2024 je na osnovni šoli Ljubečna potekalo že 14. državno tekmovanje v poznavanju flore. Tekmovanja se je udeležilo 68 tekmovalcev, ki so v parih tekmovali v poznavanju rastlinskega sveta. Preizkusili so se v popisovanju rastlin na dodeljenem območju in izdelavi herbarija. Najboljši na tekmovanju bodo prejeli zlata in srebrna priznanja.

Mentorji tekmovalcev so si v času tekmovanja ogledali zanimiv rastlinski in živalski svet v okolici popisnega območja.

Tako tekmovalci kot mentorji smo preživeli čudovit dan v družbi rastlin.

Pri organizaciji in izvedbi tekmovanja so nam pomagali: osnovna šola Ljubečna, Zavod za varstvo narave OE Celje, PGD Ljubečna, založba Narave in Ocean Orchids.

Fotografije in besedilo: Tina Fabijan

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja